Členové

Jarda Pašava

 
Bicí, zpěv
Nástroj: DW Collector's

Tomáš Kohout

 
Klávesy, zpěv
Nástroj: Roland RS-5, nord electro 4D

Ondra Straka

 
Kytara, zpěv
Nástroj: FENDER Stratocaster


Pavel Reitmaier

 
Basová kytara, zpěv
Nástroj: Spector-ReBop 5DLX

Filip Hrdlička

 
Trumpeta
Nástroj: Bach

Petr Mašek

 
Tenor Sax, akustická kytara, zpěv
Nástroj: Yamaha, Cort

zobrazit fotky

Jarda Pašava

 
Bicí, zpěv
Nástroj: DW Collector's

Začal skutečně jako malý capart chodit do hudební přípravy, odkud později přešel na zobcovou flétnu a ještě později na klarinet. Učarovaly mu však nakonec bicí nástroje. Tak přešel z žesťů u Ladislava Roma na bicí tamtéž. Nakonec pokračoval ve výuce u Ivana Pelíška, bubeníka Abraxasu. Odtud si přinesl velmi solidní základy, které dále rozvíjel samostudiem.

První zkušenosti s hraním v kapelách získával jako přijednaný bubeník k různým hudebním uskupením, působícím v okolí Strakonic. Stálé místo získal až v kapele Václava Loužného, která hrála jak sama, tak dělala doprovodnou kapelu různým známým umělcům při vystupování v Českých Budějovicích (Viktor Sodoma, Josef Zíma, ...). Tato kapela se nakonec rozpadla a krátce působila jako duo a dnes hraje Václav Loužný sám.

V létě 1999 byl přijednán J.Juzkem do jeho kapely a už v ní zůstal. Dlužno říci, že se významně podílel na celkové osvěžující změně repertoáru kapely, kdy dostaly přednost před zaběhlými kusy i o desítky let mladší songy, které zaznamenaly úspěch u publika.


zobrazit fotky

Tomáš Kohout

 
Klávesy, zpěv
Nástroj: Roland RS-5, Nord 4D

Začal se učit ve dvanácti letech na harmoniku u kapelníka Mareše. Za tři roky bohužel kapelník Mareš zemřel a Tomáš pokračoval v učení u Ivany Váchové.

Již během studia začal Tomáš navštěvovat různá pohostinství a bavit lidi svým uměním. Hlavně k tomu přispěl fakt, že Tomášův otec byl myslivec a tak byly dopitné po honech nejčastější příležitostí. Jelikož i další tehdejší člen kapely Milan Marek byl nimrod ve stejném mysliveckém sdružení jako Tomášův otec, nebránilo nic těmto dvěma, aby se dali dohromady.

Začala postupně vznikat kapela, která má dnes 6 členů. Tomáš se od poloviny 90. let minulého století věnuje i hře na klávesové nástroje. Hraní na harmoniku provozuje i nadále v akustickém triu společně s Jardou Pašava a Michalem Němcem (PA-KO-NĚ), ale ve Scéně se věnuje pouze klávesovým nástrojům.

Na klávesy hrál nejen s kapelou Scéna, ale i ve výpravném muzikálu Mág a dalších projektech.


zobrazit fotky

Ondra Straka

 
Kytara, zpěv
Nástroj: FENDER Stratocaster

Do prvního kontaktu s hudbou přišel v roce 1996 v ZUŠ Horažďovice, kde navštěvoval lekce hudební nauky, hry na klávesy a byl členem pěveckého sboru Prácheňáček tamtéž. Hře na klávesy se věnoval přes 8 let. Jelikož mu klávesový nástroj po nějakém čase začal připadat příliš monotónní a nezáživný, začal hrát na elektrickou kytaru jako samouk. Při nahrávání reklamního spotu s Tomášem Kohoutem pro jedno nejmenované západočeské rádio si Ondra vypůjčil erární kytaru a jal se na ní preludovat. Tomáš, všimlv si jeho hbitých rukou a jistých riffů, mu nabídl místo kytaristy v právě vznikající rockové kapele Parovod – Classic Rock. Slovo dalo slovo a další dva roky Ondra vystupoval s Parovodem, ve kterém si osvojil nové kytarové techniky a nabyl praxi při živém hraní před publikem.

Od té doby se Ondra mnohonásobně zlepšil, čehož si všimli i členové Scény. A tak začátkem léta 2011 přišel za Ondrou Jarda Pašava a Tomáš Kohout s nabídkou místa kytaristy ve Scéně náhradou za Jirku Chvala, který ze zdravotních důvodů musel kapelu opustit. Ondra s vidinou rozšíření si obzorů o další hudební žánry nabídku přijal a do roku 2016 hrál s oběma kapelami. Od roku 2017 hraje výhradně se Scénou.


zobrazit fotky

Pavel Reitmaier

 
Basová kytara, zpěv
Nástroj: Spector-ReBop 5DLX

Tento všestranný muzikant začínal své první hudební krůčky v LŠU a dále na konzervatoři, kde vystudoval hru na klarinet. Se svým nástrojem vystupoval ve školní dechovce a dodnes působí ve Strakonické a Pošumavské dudácké muzice. Pavel není zaměřen pouze na folklór, ale učarovala mu též keltská muzika, které se věnoval jako kytarista v kapele Shivers a nyní lásku k této hudbě předává i svým žákům v ZUŠ Strakonice v kapele Ádh Mór. Na ZUŠ, kde vyučuje hru na klarinet a příčnou flétnu, vychoval za dobu svého působení řadu zdatných muzikantů hrajících dnes v mnoha kapelách.

Věnuje se i tvrdším stylům a asi nejznámější je jeho angažmá v kapele Bajadéra Joy. Tato kapela hrála melodický punkrock a získala si za dobu své existence srdce stovek fanoušků díky originálním hudebním nápadům i skvělým textům. V Bajadéře Pavel působil jako dudák a baskytarista.

Baskytara a její precizní zvládnutí bylo také určující i pro nabídku na působení ve Scéně. Pavel nejenže se skvěle zhostil role baskytaristy, ale i role zpěváka a jeho nezaměnitelná barva hlasu zdobí nejednu píseň našeho repertoáru. Navíc přinesl do kapely i nové, neotřelé hudební nápady, které neváhal zpracovat do notových partů, zejména slavné filmové melodie, které se setkaly s ohlasem u publika.


zobrazit fotky

Filip Hrdlička

 
Trumpeta
Nástroj: Bach

Od útlého mládí navštěvoval ZUŠ ve svém rodném Vimperku. Zde se věnoval hře na trumpetu a to dokonce tak úspěšně, že v ústředním kole národní soutěže Základních uměleckých škol ve hře na tento nástroj obsadil druhé místo. Ke svému úspěchu jen lakonicky poznamenal:"Bohužel jsem byl nyní delší dobu nemocen a nemohl jsem intenzivněji cvičit."

Další jeho cesta vedla na Pražskou konzervatoř, kde nyní studuje. Vimperské ZUŠ ale zůstal věrný. Stále působí, podobně jako další současní i bývalí žáci této vyhlášené školy, v jejím dechovém orchestru. Na pražské soutěži Velkých dechových orchestrů 2016 získalo toto těleso Zlaté pásmo, kterým tak navázalo na dlouhou řadu předchozích úspěchů.

Kapela Scéna oslovila Filipa v létě roku 2015. Chvíli se rozhodoval, jelikož si nebyl jistý, zda hraní v kapele s poměrně nabitým kalendářem, dokáže skloubit s náročným studiem na konzervatoři. To se nakonec povedlo a tak mohly na podzim 2015 začít zkoušky a příprava repertoáru. Kladné ohlasy posluchačů a posluchaček na jeho umění nasvědčují tomu, že je Filip pro Scénu přínosem.


zobrazit fotky

Petr Mašek

 
Tenor Sax
Nástroj: Yamaha

Ještě jako muzikantské mládě a kdysi pohledný klučina ve věku 4-5 let začal hrát na flétničku, což měla být původně pouze terapie na zmírnění dýchacích problémů, tak běžných u dětí tohoto věku. Jak se říká, hudba léčí! Ovšem paradoxní je, že kromě zbavení se dýchacích problémů Petr nalezl v muzice koníčka, kterému zcela propadl. Po několika letech hraní etud a dětských písniček přesedlal na Es Klarinet, jenž bývá noční můrou nejen pro mladého muzikanta. Naštěstí jej brzy nahradil Bb Klarinet, kterému se Petr plnohodnotně věnoval až do druhého ročníku gymnázia. Aby toho nebylo málo, přidal navíc Tenor Saxofon - jednu ze srdcových záležitostí. Pod svá ochranná křídla jej vzal vyhlášený hudební pedagog Miroslav Lukeš a začlenil ho tehdy jako nejmladšího člena do Tanečního orchestru L-Band, se kterým vystupuje Petr dodnes. Jenže klarinet a saxofon mu nestačil a tak přidal akustickou kytaru a klávesy. Tyto nástroje se mu hodily v jeho dalším hudebním působišti a sice Pěveckém sboru Gymnázia Strakonice, kde pod vedením sbormistryně Marcely Mikové zdokonalil svůj zpěv. Tento sbor posbíral za dobu své existence mnoho cenných vavřínů a pro své členy byl vynikající přípravou pro další hudební kariéru.

Do Scény se Petr dostal na podzim 2015, kde nastoupil na post saxofonisty po odejivším dlouholetém legendárním kapelníkovi Josefu Juzkovi. Kromě saxofonu Petr zapojil i svou kytaru, která zvuk kapely příjemně obohatila. Pustil se úspěšně také do aranží dechových partů, kterážto činnost se hodila zejména při přípravě nového repertoáru.


Kapelník: Jaroslav Pašava, Telefon: +420 775 372 781, E-mail: scena@email.cz

Zavřít